17. 07. 2019 Blog

Microsoft Flow a jeho krátké představení

Microsoft Flow automatizuje opakované úlohy, což vám umožní věnovat více času důležitým záležitostem. Propojuje aplikace v cloudovém řešení, shromažďování dat z nich, synchronizaci souborů, odesílání oznámení a mnohem více. V aplikaci Microsoft Flow jsou automatizované pracovní postupy označovány jako „toky“. Tento nástroj nám umožňuje propojovat aplikace a služby jako Office 365, Dynamics 365, PowerApps, Dropbox, Facebook, Twitter, SQL Server a mnoho dalších.
Jednoduše řečeno, Microsoft Flow pracuje na principu spouštěčů, které iniciují reakce, což umožňuje aplikacím interagovat mezi sebou. Když se stane něco, co bude definováno jako důležité, tak odpovídající aplikace vysílá signál a upozorní ostatní aplikace, že byla spuštěna jedna z jeho funkcí. Tyto aplikace pak mohou reagovat odpovídajícím způsobem.
Předpokládejme například, že vaši klienti využívají konkrétní informace o vaší značce. Máte zájem sledovat tato data pro budoucí analýzu sentimentu, ale nechcete najmout někoho, kdo by to pro vás udělal, protože by to trvalo spoustu času a stálo hodně peněz. S aplikací Microsoft Flow můžete vytvořit automatizovaný pracovní postup, který bude ukládat kopii každého tweetu s tímto hashtagem ve vaší databázi pokaždé, když bude klient používat tento hashtag.

Martin Duben, CRM consultant @ ART&MIS

Sdílet:

Komentáře


Odpovídáte na komentář uživatele: